ZWROT KOMPLETÓW PODRĘCZNIKÓW
I WYPOŻYCZONYCH KSIĄŻEK
DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ (kliknij tutaj).

Biblioteka szkolna jest ośrodkiem informacji dla nauczycieli, ośrodkiem edukacji czytelniczej i informacyjnej dla uczniów. Realizuje zadania w zakresie gromadzenia, opracowywania i udostępniania zbiorów, udziela pomocy w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej, dokształcaniu i doskonaleniu oraz pracy twórczej, gromadzi odpowiednie do tych zadań materiały informujące o nich i udostępnia je.Nasza biblioteka obejmuje dwie sale: wypożyczalnię i czytelnię. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy 5771 woluminów. Duża część zbiorów to lektury szkolne. Posiadamy również zbiory multimedialne.Książka nr 1 pt.: ”Leśny sklepik”, autor - W. Gruszczyńska została wpisana do księgi inwentarzowej biblioteki szkolnej dnia 27.10.1945 roku. W roku 1945 w bibliotece szkolnej było już 58 książek, a w 1946 roku zbiór powiększył się o 110 nowych książek.